Şahsi Rap
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
En son konular
» Şarkı Sözleri
Şahsi NBATR RÖPORTAJI EmptySalı Tem. 06, 2010 11:52 am tarafından amedboys

» Şahsi klipleri.!
Şahsi NBATR RÖPORTAJI EmptySalı Tem. 06, 2010 11:32 am tarafından amedboys

» Şahsi 'Melankolia Müzik' e dahil olmalı mı ?
Şahsi NBATR RÖPORTAJI EmptySalı Tem. 06, 2010 11:17 am tarafından amedboys

» Şahsi Foruma ''H0o'' de.! :)
Şahsi NBATR RÖPORTAJI EmptySalı Tem. 06, 2010 11:01 am tarafından amedboys

» Şahsi'nin en sevdiğniz sözü/dörtlüğü
Şahsi NBATR RÖPORTAJI EmptySalı Tem. 06, 2010 10:58 am tarafından amedboys

» Şahsına Münhasır !
Şahsi NBATR RÖPORTAJI EmptySalı Tem. 06, 2010 10:52 am tarafından amedboys

» Şahsi NBATR RÖPORTAJI
Şahsi NBATR RÖPORTAJI EmptyPaz Nis. 25, 2010 8:35 pm tarafından Admin

» Fecr-i Ati Resimler
Şahsi NBATR RÖPORTAJI EmptyPaz Nis. 25, 2010 8:32 pm tarafından Admin

» Fecr-i Ati Biyografi
Şahsi NBATR RÖPORTAJI EmptyC.tesi Nis. 10, 2010 12:01 pm tarafından Admin

Tarıyıcı
 Kapı
 Indeks
 Üye Listesi
 SSS
 Arama

Şahsi NBATR RÖPORTAJI

Şahsi NBATR RÖPORTAJI Empty Şahsi NBATR RÖPORTAJI

Mesaj tarafından Admin Paz Nis. 25, 2010 8:35 pm

Şahsi NBATR RÖPORTAJI
Daha önce Sagopa Kajmer -Kolera ve Abluka Alrm ile Röpörtaj yapan Nbatr'nin Şahsi İle yapmış Olduğu röportajı okumak için:

http://www.nbatr.com/konu-disi/nbatr-sahsi-roportaji.html

Bağlantıya erişemeyenler için :

Türkçe Rap'in Kalesi Melankolia tarafından çıkartılan Yeraltı Kafilesi Albümüyle sesini duyuran Şahsi ile güzel bir söyleşi gerçekleştirdik. NBATR olarak Sagopa Kajmer , Kolera ve Abluka Alarm Röpörtajlarından sonra şimdi de Şahsi Röportajını sizlere sunuyoruz:

İşte ŞAHSİ İle Gerçekleştirdiğimiz Röportaj
NBATR: Bizler Şahsi’yi Türkçe rapin en önemli iki sanatçısı Sagopa Kajmer ve Kolera’nın yeraltına destek adına Melankolia Müzik’ten çıkardıkları ‘’Yeraltı Kafilesi’’ adlı ....toplama albümden tanıdık. Daha önce tanıyanlarda vardı elbet. Ama seni yeni tanıyacak olanlar için biraz kendini anlatır mısın Şahsi?

Şahsi: Öncelikle Teşekkür ederim Nbatr 'ye.Daha önceden sago,kolo,ve abluka alarm röpörtajlarını ilgiyle takip etmiştim.Şimdi sıra bana geldi ben yazıyorum Bu güzel duyguyu bana yaşattığınız için teşekkürler.

Kafile 2 Yer altı kafilesi albümü benim için dönüm noktasıydı.Bu yarışmayı kazandıktan sonra Şahsi'yi tanıdı insanlar ben öyle düşünüyorum.......Dinleyici.. sayım oldukça yükseldi ve Ulaşmak istediğim kesime ulaşabildim,beni anlayan insanlara ulaşabildim en önemlisi.Bunun İçin Melankolia'ya Sago ve Kolo'ya minnettarım.Beni tanıyanlar Bu Şahsına Münhasır Halimi Çok beğendiler,bu halimi sevdiler Kafile 2 ve Şahsına Münhasırda Kendimi onlara anlatabildiğimi düşünüyorum.Sürekli Maneviden Bahseder Ben buyum..

NBATR: Şahsına Münhasır’ın gerek beatleri olsun gerek sözleri olsun çok hoş. Albümde manevi konuların yanında eski ....arkadaşlarına göndermelerde var. Albümün genel içeriğinden biraz bahseder misin?

Şahsi: Maneviyat açısından İstediğimi yazabildim diye düşünüyorum.Bence bu albüm'ün en ağır yanı maneviyat yanı.Aldığım tepkilerde bunu gösteriyor.Ve çok ....mutlu oluyorum insanların 'bana bunu öğrettin'Allah rağzı olsun demeleri benim için ok hedefine ulaşmıştır manasında ve albüm için kendi kendime,yapmak istediğimi yapabilmişim diyorum.

İçerik Maneviyat + Gerektiğinde Sert ve her iki alandada gerekli yerlere ......mesajlarını.. yollayan Kimini Ağlatan kimini Sinirlendiren Kiminede Koleranın dediği gibi Tırnaklarını yedirten bir albüm...

NBATR: Yeraltı Kafilesi’nde favori ....şarkıların var mı? Kimleri beğendin?

Şahsi: Tabiki sago ve Kolo Seçtiği için her ....şarkı ....özel her sanatçıya.
Ben; Sad ve Hüzzam ı beğendim.Herkez iyi iş çıkarmış kendince..

NBATR: Şahsına Münhasır Sagopa Kajmer ve Kolera tarafından beğenildi desteklendi. Onların üzerine bize yorum yapmak düşmez. Bu işteki en önemli iki sanatçının takdirini kazanmak harika olmalı. Ama bunun getirdiği büyük bir yükte olsa gerek?

Şahsi: Kesinlikle çok büyük bir yük.Bu olaylar bir anda oldu ve İnsanın hayallerinin gerçekleşmesi sonucunda Yaşayabileceğiniz bilinmezliği bir düşünün.Bende bunun içindeyim hala.Çok çalıştım ve hayallarime Ulaştım Hayallerim Sago ve Koloya kendimi ....dinletebilmekti ve Şimdi Bu iki büyük ismin destek verdiği bir isim haline geldim.Artık yaptığım her işte onlara karşı olan sorumluluk duygusu içinde hareket ediyorum.Çünkü bana verdikleri bukadar güzel şeyi kirletmeden rap hayatım boyunca devam ettirmeliyim.İnşaAllah' böyle devam eder.
NBATR : Yakın zamanda ne gibi projelerin var biraz bahseder misin?

Şahsi: Sad'ın klip çekimleri var,onun çekimleri bittikten sonra Şahsına Münhasır'dan bir ....şarkıya klip çekeceğiz İzmirde.Zaten ....dinleyenler Klip Konusunda çok istekliler ....Şarkı ismi dahi veriyolar bu olsun bu olsun diye(:
Ama ben henüz planlamadım hangisi olur diye Bakalım.
Şimdilik düşündüğüm işlerim bunlar.

NBATR: Şahsi beatlerinide kendisi yapıyor. Ve gayet güzel kulağa hoş gelen müzikler oluşturuyorsun. Sanırım başkaları içinde beatler yapıyorsun. Beat çalışmalarından bahseder misin?

Şahsi: Evet beat'lerimi kendim yapıyorum.2005-2006 yıllarında beat make proğramlarıyla haşır neşir olmuş olmanın meyvelerini topluyorum diyebilirim.Kısa zamanda rap'im gibi beat maker yönümüde geliştirdim.Underground'da çok isime beat verdim ....Dinlediğiniz isimler arasında beat'i benim olan ....şarkılar mevcuttur(:
Sonuçta bu benim tek işim.Şimdiye kadar kursağımdan pek lokma geçmedi.Amacım lokmaları ......toplamakta.. değil zaten.Ben Elhamdülillah dua ilede doymasını bilenlerdenim.Ama bu saatten sonra Bu benim tek işimse Bundan hakkım olanıda almak zorundayım.O yüzde günde 100 tane ....mesaj atan insanlar artık beleş beat istemesinler benden.

NBATR: Bu Son Sözüm adlı ....şarkında ‘’ Yeraltı hayli zengin karşılıksız rap yapan ‘’ diyorsun. Yer altındaki diğer MC’ler hakkındaki ve yer altı hakkındaki düşüncelerin neler?

Şahsi: Yeraltında çok iyi çocuklar var Bende Underground bi mc'yim.
Ve gerçektende amacı para olamayan biçok yetenek var,ama paraları olmadığı için kimse onları duymuyor.Aynı bizler gibi...Yeraltında ne yaptığını bilen kişi sayısı çok az.Rap'i kız tavlamak için yapanda çok Eğlence olsun diye yapanda.Zaten böyle insanlar yüzünden bu Müziğe insanlar önyargı ile bakıyorlar.Güzel olan şeyler biziz Yeraltında Diğerleri fasa-fiso.

NBATR: Şahsına Münhasır’ın kapağını yine Yeraltı Kafilesi’nden kendine özgü ......stiliyle.. tanıdığımız Sad yapmış. Gerçekten çok ......başarılı.. olmuş. Sad ile birlikte bir ....şarkınızda var. Birlikte düşündüğünüz başka çalışmalar var mı?

Şahsi: Evet O gerçektende Çok iyi bi tasarım ustası aynı zamanda.Albüm kapağını tamamen o düşündü tasarladı beni pek konuşturmadı(:
Birlikte çok işler yapmayı planlıyoruz Allah'nasib ederse Biz Aynı dilden konuşan,aynı doğrulardan bahseden iki kardeşiz.Kendisi Şu Anda Kafile 2 deki Parçasına Klip Çekiyor ve Büyük bir bölümü bitti gibi Çok beğenecekler Sad ....dinleyenleri.Sonrasında da Solo albüm çalışması var oda bitik gibi ve müthiş ....şarkılar var insanın tüylerini hoplatan cinsten(: Sad'ı bekleyin

NBATR: Bu sorumuz artık geleneksel oldu:) Basketbolla aran nasıldır?Smile

Şahsi: (: Basketbol ile aram iyi diyebilirim.Orta okuldayken basketbol turnuvalarında oynardım.O smaç olayını potadan büyük olmama rağmen bi türlü beceremezdim (: Ama şimdilerde iyi bi izleyiciyimdir.Sabaha doğru başlayan o basketbol maçlarını çok severim(: Hido ve Shaquille O'Neal en sevdiğim isimler.

http://www.nbatr.com/ çok büyük bi kaynak büyük bir site gerçektende Yönetimden belli oluyor zaten(:

NBATR: Bizi kırmayıp röportajımızı kabul ettiğin için teşekkür ederiz. Son olarak eklemek istediklerin var mı?

Şahsi: Ben teşekkür ederim.Keyifle cevapladım sorularınızı Zaman çok güzel geçti.
Son olarak söylemek istediklerim şunlar olabilir.
Hayat çok renklidir Kapılıp gitmek çok kolay olur ona
Yapacaklarımız Yapmamamız gerekenlere geçilmesin...
Tüm ....dinleyenlerime Ve Nbatr Ailesine Selamlarımı Ve Saygılarımı Sunuyorum
Allah'a Emanet olun
..Şahsi..a.k.a Beat Machine

Bizde bu röportajı okumaktan hayli keyif aldık. Şahsi’ye tekrar teşekkürlerimizi sunuyoruz.
NBATR – Oğuz Can Ekinci
Admin
Admin
Admin
Admin

http://sahsirap.yetkinforum.com

- Similar topics